Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Ο Ανδρέας Καραλιόλιος θα διευθύνει την κυριακάτικη (29/5, 17:45) αναμέτρηση μεταξύ της Λαμίας και του Πανελευσινιακού, που θα κρίνει πολλά -ίσως και τα πάντα- στη μάχη της παραμονής.

Βοηθοί του διαιτητή από τον Σύνδεσμο Γρεβενών θα είναι οι Θεμιστοκλής Σπανός (Αχαΐας) και Κωνσταντίνος Σιδερής (Αχαΐας), ενώ 4ος ορίστηκε ο Νικόλαος Μακρυπόδης (Αχαΐας).

Τον αγώνα Αχαρναϊκός-ΑΕΛ στο Μενίδι θα «σφυρίξει» ο Βασίλειος Παναγιωτόπουλος του Συνδέσμου Αιτωλοκαρνανίας, με βοηθούς τους Αθανάσιο Κολοσιώνη (Αιτωλοακαρνανίας), Σπήλιο Οικονόμου (Αχαΐας) και 4ο τον Ιωσήφ Σφακιανάκη (Αθηνών).

Αναλυτικά οι διαιτητές σε όλα τα ματς της 34ης και τελευταίας αγωνιστικής της Β' Εθνικής είναι οι ακόλουθοι:

Κυριακή (29/5)

17:45 Λαμία - Πανελευσινιακός

Διαιτητής: Α.Καραλιόλιος (Γρεβενών)

Βοηθοί: Σπανός (Αχαΐας), Σιδερής (Αχαΐας)

Τέταρτος: Μακρυπόδης (Αχαΐας)

17:45 Καλλιθέα - Παναχαϊκή

Διαιτητής:Β. Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Τζαφόλιας (Ανατολικής Αττικής), Μανούρας (Τρικάλων)

Τέταρτος: Τσαμούρης (Πειραιά)

17:45 Αχαρναϊκός – ΑΕΛ

Διαιτητής:Β. Παναγιωτόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)

Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτωλοακαρνανίας), Οικονόμου (Αχαΐας)

Τέταρτος: Σφακιανάκης (Αθηνών)

17:45 Αγροτικός Αστέρας - Κέρκυρα

Διαιτητής: Κ.Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Κεντζιόπουλος (Καστοριάς)

Τέταρτος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

17:45 Χανιά – Παναιγιάλειος

Διαιτητής: Α.Ευαγγέλου (Αθηνών)

Βοηθοί: Γιαννουγλίδης (Αθηνών), Γαρεφαλλάκης (Ηρακλείου)

Τέταρτος: Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)

17:45 Κισσαμικός - Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητής: Γ.Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

Βοηθοί: Δασκαλάκης (Ηρακλείου), Λιαμπότης (Αθηνών)

Τέταρτος: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)

17:45 Πανσερραϊκός - Απόλλων Σμύρνης

Διαιτητής: Χ.Γκράνας (Θράκης)

Βοηθοί: Χαδήμογλου (Μακεδονίας), Χατζημωυσιάδης (Ξάνθης)

Τέταρτος: Σημαιάκης (Χαλκιδικής)

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

Ο Μιχάλης Κουκουλάκης της ΕΠΣ  Ηρακλείου θα διευθύνει το αθηναϊκό ντέρμπι του ΟΑΚΑ μεταξύ της ΑΕΚ και του Παναθηναϊκού (26/5, 20:30) για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας.

Βοηθοί του θα είναι οι Χρήστος Ακρίβος (Αθηνών) και Αλέξανδρος Γρεβένης (Χαλκιδικής), τέταρτος ορίστηκε ο Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) και παρατηρητής ο Σταύρος Φλώτσιος (Βοιωτίας).

Υπενθυμίζεται ότι ο Κουκουλάκης είχε διευθύνει και την αντίστοιχη αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος στις 28 Φεβρουαρίου (σ.σ. η ΑΕΚ είχε επικρατήσει 1-0).

Στο έτερο ματς της Πέμπτης (26/5, 18:15), εκείνο της Τούμπας μεταξύ του ΠΑΟΚ και του Πανιωνίου, διαιτητής θα είναι ο Γιάννης Δελφάκης της ΕΠΣ Αρκαδίας.

 

Βοηθοί του θα είναι οι Νίκος Γεωργαράκος (Αθηνών) και Θύμιος Κουρέντας (Τρικάλων), τέταρτος ορίστηκε ο Βαγγέλης Κιοτζένης (Ξάνθης) και παρατηρητής ο Γιώργος Λιόλιος (Λάρισας).

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 

Ο Αγυρος των μπαραζ για ανοδο στην Γ εθνικη  ολοκληρωνεται την Κυριακή  με τους αγωνες της 3ης αγωνιστικής και στα παιγνιδια που συγκεντρώνουν το μεγαλυτερο ενδιαφερον εχουν οριστει εμπειροι διαιτητες καθως κρινεται κατά ένα μεγαλο ποσοστο η ανοδος

Ετσι στη Θηρα στο ντερμπυ Πανθηραικου-Ροδου ρέφερυ θα είναι ο Αγγελος Ευαγγέλου με βοηθους τους εμπειρους Αργυρο και Γιαννουγλιδη όπως και στην αναμετρηση του Μακεδονικου με την Ηρακλεια οπου διαιτητης θα είναι ο Καστοριανος Φωτης Φωτιάδης με βοηθους τον Κεντζιοπουλο Καστοριας και Κελεσίδη Ημαθίας

Στο τοπικο ντερμπυ Αγιου Ιερόθεου –Αιγάλεω που θα γινει στο γηπεδο Ηφαίστου εχει οριστει ο Γιωργος Μπλάνας που αποτελει σταθερη αξια και είναι για τετοια κρισιμα παιγνιδια εχοντας βοηθους τον εμπειρο Λάμια και τον Καρβουνη απαντες από την Μεσσηνια Στον άλλο αγωνα του ομιλου που είναι επισης τοπικο ντερμπυ μεταξυ Προοδευτικης-Αετου θα σφυριξει ο Σπυρος Σταθοπουλος με τονΔημητρη Τζαφόλια και τον Μιχάλη Δημοπουλο

Την Θυελλα Ραφηνας που παιζει στο Καματερο με την Ζοφρια θα παιξει ο Ροδιος Αντωνης Παπαβασιλειου από την Γ εθνικη και στο άλλο αγωνα του ομιλου στη Σαμο θα βρεθει ο Νικος Ρατσιάτος για το ματς Πυθαγορα Ζευγολατιου.

 

Οι προβολεις του ενδιαφεροντος εναι στραμμενοι και στη συναντηση των Μαυρων Αετων Ελευθεροχωριου(ΕΠΣ Τρικάλων) που εχει ντερμπυ με τον Αστερα Πετριτη(ΕΠΣ Κερκυρας) και εχει οριστει ο Γιωργος Μιχαηλιδης από την Βιωτια  Ενώ σ αλλα κρισιμα παιγνιδια παιζουν ο Θανάσης Σεζος Δοξα Προσκυνητών –Διδυμοτειχο Ο Τζοβαρας Διαγορας-Απολλωνα Λαρισας ενώ στο Αστερας Ιτεας-Τηλυκρατης θα βρεθει ο Νικος Μακρυπόδης Και ο Σπυρος Μιχελής στην Ιστιαια με με Θηβα που είναι ντερμπυ Αναλυτικα 

 

http://www.epo.gr/media/files/REFEREES/ORISMOI_2015-2016/PROTATHLITRIES_EPS/refs_protathlitries_EPS_matchday_3.pdf

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αναλυτικά οι ορισμοί:

Κυριακή (22/5)

17.45 Πανελευσινιακός - Καλλιθέα

Διαιτητής:Ε. Κορδολαίμης Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Δουλγεράκης (Ανατ. Αττικής)Τέταρτος: Μήτση (Πειραιά)

17.45 Λαμία – Αχαρναϊκός

Διαιτητής: Κ.Μπερτάκης (Χανίων)Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Πετρίδης (Χίου)Τέταρτος: Κοσικίδης (Αθηνών)

17.45 Παναχαϊκή - Αγροτικός Αστέρας

Διαιτητής: Ρούσσος-Μπεκερτζής (Πρέβεζας-Λευκάδας)Βοηθοί: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας-Λευκάδας), Χουλιάρας (Αιτ/νίας)

Τέταρτος: Αδαμόπουλος (Ζακύνθου)

17.45 ΑΕΛ – Χανιά

Διαιτητής:Α. Τίκας (Καρδίτσας)Βοηθοί: Τζιαμπάσης, Τζιουβάρας (Κοζάνης)Τέταρτος: Μαρόπουλος (Ημαθίας)

17.45 Κέρκυρα – Κισσαμικός

Διαιτητής:Γ.Βρέσκας (Ημαθίας)Βοηθοί: Παπαδάκης (Ημαθίας), Καραλής (Ηπείρου)Τέταρτος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)

17.45 Παναιγιάλειος - Ζάκυνθος

Διαιτητής: Α.Ζαραβίνος (Αθηνών)Βοηθοί: Φωτόπουλος, Νικολαδός

Τέταρτος: Σφακιανάκης (Αθηνών)

17.45 Απόλλων Σμύρνης -  Τρίκαλα

Διαιτητής:Σ. Φώτης (Εύβοιας)Βοηθοί: Πασχαλίδης (Εύβοιας), Γκαβέρας (Αχαΐας)Τέταρτος: Παπαδόπουλος (Αχαΐας)

 

 

Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά

http://www.epo.gr/Default.aspx?a_id=44338

 

 

Αναλυτικά:

Παρασκευή (6/5)

18:00 Πανελευσινιακός - Αγροτικός Αστέρας (ΟΤΕ ΤV)

Διαιτητής: Α.Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Σταθόπουλος (Ηλείας), Νενεκούμης (Αργολίδας)

4ος: Μανούκος (Αργολίδας)

Σάββατο (7/5)

15:00 Λαμία – Ζάκυνθος

Διαιτητής: Π.Συμεωνίδης (Πιερίας)

Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Αναστασίου (Λάρισας)

4ος: Βρέσκας (Ημαθίας)

18:30 ΑΕΛ - Πανσερραϊκός (ΟΤΕ ΤV)

Διαιτητής: Π.Κουλούδης (Λέσβου)

Βοηθοί: Νικολαΐδης (Μακεδονίας), Κελάζογλου (Χαλκιδικής)

4ος: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)

Kυριακή (8/5)

16:00 Καλλιθέα – Κισσαμικός

Διαιτητής: Μ.Σκουλάς (Σερρών)

Βοηθοί: Μητάρης (Ανατολικής Αττικής), Τζιλίρης (Πειραιά)

4ος: Μήτση (Πειραιά)

16:00 Παναιγιάλειος – Τρίκαλα

Διαιτητής: Γ.Χρυσός (Χανίων)

Βοηθοί: Κωνσταντακόπουλος (Κορινθίας), Πήττας (Ηλείας)

4ος: Κακριδής (Κορινθίας)

Δευτέρα (9/5)

16:00 Αχαρναϊκός – Χανιά

Διαιτητής:Γ. Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

Βοηθοί: Κωνστάντιος (Ευβοίας), Πριόνας (Ευβοίας)

4ος: Γκάμαρης (Αθηνών)

18:00 Κέρκυρα - Απόλλων Σμύρνης (OTE TV)

Διαιτητής: Ε.Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Τζάνης (Τρικάλων), Σπυρόπουλος (Ανατολικής Αττικής)

 

4ος: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)