Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

 

 

 Ο  Δανός ρεφερυ Γιάκομπ Κέλετ ορίστηκε  να διευθύνει το ντερμπυ Παναθηναϊκού  - Ολυμπιακού  και μάλιστα προεβη και σε  δηλώσεις τρεις μέρες πριν τη σέντρα.

Συγκεκριμενα μιλώντας στην ιστοσελίδα «tipsbladet» ξεκαθάρισε πως δεν έχει κανένα άγχος, αφού έχει σφυρίξει και στο παρελθόν ντέρμπι του ελληνικού πρωταθλήματος.

Αρχικά είπε: «Θα είναι μία συναρπαστική εμπειρία. Νομίζω ότι θα θυμίζει πολύ δανέζικο ντέρμπι, που έχω διαιτητεύσει πολλές φορές. Δεν υπάρχει δικαίωμα εισόδου για τους φιλοξενούμενους οπαδούς στον αγώνα, αλλά ούτως ή άλλως πιθανότατα θα υπάρξει… έκρηξη. Έχω διαιτητεύσει ευρωπαϊκούς αγώνες στην Ελλάδα στο παρελθόν και συνήθως πήγαιναν πολύ καλά, οπότε δεν έχω άγχος για τίποτα. Έχω δοκιμάσει σχεδόν τα πάντα».

Στο δημοσίευμα αναφέρεται επίσης πως: «Οι αγώνες μεταξύ των δύο συλλόγων διεξάγονται πάντα από ξένο διαιτητή και σύμφωνα με πληροφορίες αυτό γίνεται και για λόγους ασφαλείας, καθώς οι Έλληνες διαιτητές που έχουν σφυρίξει στο παρελθόν τα παιχνίδια Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού, δέχονταν συχνά απειλές μετά τους αγώνες»!

ΠΗΓΗ: www.neakriti.gr

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αναλυτικά οι ορισμοί

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο (5/11)

Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ (13:45)  Διαιτητής:Ε.Αντωνίου (Αχαΐας) Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας), Κακαφώνης (Αχαΐας) 4ος : Χρονάς (Αχαΐας)

Επισκοπή-Ολυμπιακός Β (15:00) Διαιτητής: Γ.Κρασαγάκης (Ηρακλείου) Βοηθοί: Κομισοπούλου (Χανίων), Μάτσας (Ηρακλείου) 4ος : Κουκουράκης (Χανίων)

Κυριακή (6/11) (15:00)

Αιγάλεω-ΟΦΙ Διαιτητής:Α Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) Βοηθοί: Πλάκας (Δυτ. Αττικής), Μανούρας (Δυτ. Αττικής) 4ος : Α.Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)

Ηλιούπολη-Κηφισιά Διαιτητής: Σ.Μαχαίρας (Αθηνών) Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών), Τσολακίδης (Αθηνών) 4ος :Λ. Ρεντίφης (Αν.Αττικής)

Καλαμάτα-Ηρόδοτος Διαιτητής:Β. Στάμος (Ηλείας) Βοηθοί: Τριαντάφυλλος (Κορινθίας), Σπηλιώτης (Κορινθίας) 4ος: Τσακάλης (Ηλείας)

Χανιά-Παναχαϊκή Διαιτητής: Α.Βλάχος (Αν.Αττικής) Βοηθοί: Βιτσεντζάτος (Αν. Αττικής), Καλλής (Αν. Αττικής)4ος : Πατεμπτζής (Ηρακλείου)

Τρίτη (8/11) (15:00)

ΠΑΟ Ρουφ-Προοδευτική Διαιτητής:Μ. Ματσούκας (Αιτ/νιας) Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας), Πριονάς (Εύβοιας) 4ος : Χουλιάρας (Εύβοιας).

 

Παρασκευή 4/11 – 15:15

Βόρειος όμιλος

Bέροια-ΠΑΟΚ Β Διαιτητής: K.Πουλικίδης (Δράμας) Βοηθοί: Ζήρδας (Δράμας), Κουβαλάκης (Δράμας) 4ος : Κεχαγιάς (Κοζάνης)

Σάββατο 5/11 – 15:00

Πανσερραϊκός-Θεσπρωτός Διαιτητής:M. Γιουματζίδης (Πέλλας) Βοηθοί: Δελλιός (Πέλλας), Τσικλιτάρη (Πιερίας) 4ος : Αργυρός (Πέλλας)

Κυριακή 6/11 – 15:00

Απόλλων Πόντου-Διαγόρας Διαιτητής:A. Κατσικογιάννης (Ηπείρου)Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Μάνος (Λάρισας) 4ος : K.Μπούμπας (Ηπείρου)

ΑΕΛ-Ηρακλής Λάρισας Διαιτητής: D.Θεοχάρης (Θεσσαλίας) Βοηθοί: Μπαλάς (Τρικάλων), Γάκος (Φθιώτιδας) 4ος : Καλαντζής (Θεσσαλίας)

Μακεδονικός-Νίκη Βόλου  Διαιτητής:Θ. Δραγούσης (Κιλκίς) Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής), Αναστασιάδης (Σερρών) 4ος : Δημητριάδης (Χαλκιδικής)

Ηρακλής-Αλμωπός Αριδαίας Διαιτητής:Γ. Μελτζανίδης (Ημαθίας) Βοηθοί: Δανδανόπουλος (Ξάνθης), Χρυσελής (Ξάνθης) 4ος : Τσιάρας (Καβάλας)

Δευτέρα 7/11 – 15:15

Παναθηναϊκός Β-Απόλλων Λάρισας Διαιτητής: Θ.Πουλόπουλος (Πειραιά) Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά), Αρμακόλας (Κυκλάδων) 4ος : Γ.Μπαλαχούτης (Πειραιά)

Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Αναλυτικά οι διαιτητές της 11ης αγωνιστικής:

 

Σάββατο 5/11

15:45 Λαμία-Βόλος: Σ.Τσιμεντερίδης (Στάικος, Νίκζας, 4ος Χ.Βεργέτης, VAR: Ι.Παπαδόπουλος, Κωνσταντίνου)

18:30 ΟΦΗ-Ιωνικός: Κ.Κατοίκος (Φωτόπουλος, Κολλιάκος, 4ος Α.Γκάμαρης, VAR:Α. Διαμαντόπουλος, Μπουξμπάουμ)

19:00 Ατρόμητος-Άρης:Σ. Ζαμπαλάς (Θανασιάς, Παγουρτζής, 4ος Σ.Κουμπαράκης, VAR: Ε.Μανούχος, Στεφανής)

21:00 ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα: Κ.Περράκης (Απτόσογλου, Χριστάκογλου, 4ος Α.Τσακαλίδης, VAR: Γ.Τζοβάρας, Τριανταφύλλου)

Κυριακή 6/11

16:00 Παναιτωλικός-Λεβαδειακός: Α.Ευαγγέλου (Σαμοΐλης, Πάτρας, 4ος Δ.Μαλούτας, VAR:Α Τζήλος, Λ.Δημητριάδης)

19:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Κέλετ (Χούμελγκααρντ, Σκίτε, 4ος Τ.Παπαπέτρου, VAR:  Σούνμπεργκ, Μεϊντάνας)

20:30 Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΚ: Β.Φωτιάς (Νικολαΐδης, Παπαδάκης, 4ος Α.Αγγελάκης, VAR:Π. Τσαγκαράκης, Νικολακάκης)