Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά

Ο αγωνας του Ολυμπιακου Βολου με τον Ηρσκλή  ειχε σασπένς καθως ο Μονχε ξεγέλασε μ ένα θεαματικό πεσιμο τον διαιτητη Στέφανο Μαντάκη που κατελογησε στο 95 πεναλτυ υπερ  των γηπεδούχων που εμελε να αποκρουστει από τον γκολκήπερ του γηραιού και στην ουσια να μετριάσει το λαθος του ρέφερυ αφου δεν ειχαμε αλλοιωση αποτελέσματος.

Ο Μαντάκης σφυριξε ένα παιγνιδι που τα ειχε όλα  και οι περισσότερες από τις αποφασεις του ηταν σωστές και συμφωνα με το γραμμα του κανονισμού.Παράδειγμα απέβαλε με δευτερη κιτρινη τον Αρβανίτη που επιασε τη μπάλα με το χερι μεσα στην περιοχη  ,δινοντας το καθαρο πέναλτυ.Αυτο εγινε στο 27 και από εκεινο το λεπτο ο Ολυμπιακος επαιζε με παικτη λιγώτερο.

Στις αρχες του Β μερους οι γηπεδουχοι σκοράρησαν αλλα με την υπόδειξη του Καραβασιλη το  τέρμα ακυρώθηκε σωστα αφου δυο παικτες του Ολυμπιακου ηταν πιο μπροστα από τον γκολκήπερ του Ηρακλή και τους κάλυπτε μονο εναςς αντιπαλος.Αυτη τη λεπτομέρεια λιγοι την γνωριζαν και διαμαρτυρηθηκαν αδικα αφου ο κανονισμός είναι σαφής Σε 1-2 οι γηπεδουχοι ζητησαν πεναλτυ ,χωρις να εχουν δικηο αφου ηταν ακουσια .Ο Μαζαράκης αν δεν υπηρχε η φαση με το πεναλτυ στις καθυστερήσεις δεν θα ειχε να πει κατι το σημαντικό. Αφου Μαντάκης και βοηθοι Κουλα Χασάν Καραβασίλης μοχθησαν για να φερουν σε περας την αποστολη τους Τα λαθη τους ηταν περιωρισμενα και αξια λογου ηταν η πτωση του Μονχε που ξεγέλασε τον ρέφερυ Χωρις  προβληματα ο τέταρτος Φωτης Τερετίδης.